Menu

Poznaj pracę

Opis różnych stanowisk pracy

Inne prace

tordar

6. Praca w infolinii i telemarketing

Bywa bardzo stresująca w zależności od rodzaju infolinii, bo mogą to być:

a) reklamacje, coś nie działa, skarżą się, niecierpliwią, bo za długo nie mogli się dodzwonić

b) telemarketing, wciskasz ludziom jakiś kit, malując go w różowych barwach i czując się jak oszust. Oni ci odmawiają, a od tej sprzedaży zależy twoja prowizja (podstawowa pensja w tych przypadkach jest bardzo mała).

Praca jest także w soboty, a często również w niedziele i noce (infolinie pomocowe help-desk). Często chorujesz na chorobę zawodową nauczycieli, czyli zdarte struny głosowe, chrypę, a nawet zapalenie krtani.

 

7. Handlowiec

Trzeba być dobrym we wciskaniu ludziom kitu i jeździć po klientach, a więc przyda się prawo jazdy i własny samochód. Trzeba mieć też dużo szczęścia w pozyskiwaniu klientów, bo podstawowa pensja jest bardzo mała i mnóstwo zależy od prowizji za pozyskanych klientów. Trzeba oszczędzać, bo jak będzie zły miesiąc, to można nie mieć z czego żyć. Z tego powodu jest to bardzo niestabilna i stresująca praca.

 

8. Praca na zmywaku

Cały czas na nogach i z pochylonym nad zlewem kręgosłupem, który okropnie boli już po całkiem niedługim czasie. To bardzo wyczerpująca fizycznie praca.

 

9. Korektorka

Trzeba mieć dobry wzrok, bo od ciągłego czytania wzrok się męczy i oczy psują. Być dobrym zarówno w ortografii, gramatyce, stylu, jak i interpunkcji, która też jest ważna. Znać wszystkie wyjątki od reguł oraz umieć czytać ze zrozumieniem, by także poprawić treść, gdy autorzy bredzą, co całkiem często się zdarza. Tu naprawdę trzeba wiedzieć, co autor miał na myśli, czyli interesować się dziedziną, którą teksty reprezentują. W przeciwnym razie ciągłe czytanie tego, co nas kompletnie nie obchodzi, albo czego wręcz nie lubimy w szybkim czasie stanie się dla nas nie do wytrzymania. To praca głównie na umowę zlecenie na pełen etat. Raczej bez szans na dostanie normalnej umowy o pracę.

 

10. Opiekunka osób starszych i inwalidów

Często musi dźwigać, zwłaszcza inwalidów, np. przy przesadzaniu z łóżka na wózek i z powrotem, czyli trzeba mieć zdrowy kręgosłup. Trzeba także umieć gotować, bo samo robienie zakupów nie wystarczy. Czasem wymagane jest w tej pracy prawo jazdy, by dowieźć chorego do lekarza. W przypadku osób z demencją lub chorobą psychiczną, które nie wiedzą, gdzie co kładą, można być oskarżonym o kradzież. Zdarzają się podopieczni z paskudnym starczym charakterem, którym nic się nie podoba i tylko się czepiają. Trzeba więc być odpornym psychicznie. Płace są tu bardzo zróżnicowane. Od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 

11. Fryzjerka

Praca głównie na nogach i w oparach chemikaliów. Trzeba więc mieć zdrowy kręgosłup, nie mieć platfusa, żylaków, ani alergii, zwłaszcza na chemię. Trzeba być także wytrzymałym na wysokie temperatury, zwłaszcza latem, gdy słońce praży i jednocześnie w salonie działają suszarki. Zdarzają się klientki, które same nie wiedzą, czego chcą i trzeba umieć im coś doradzić lub wyperswadować niekorzystne dla nich pomysły, a także być przygotowanym na ewentualne reklamacje lub poprawki, gdy nie trafi się w ich gust.

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • smutnybloger

    Rzeczywiście praca na infolinii w tak zwanych Help Desku może być zajęciem niezwykle stresującym i odbierającym chęć życie. No, ale i w takich miejscach pracować muszą ludzie... I nie ma innego wyjścia - Help Desk musi jakoś funkcjonować. A jak musi funkcjonować, to dobrze aby funkcjonował należycie. Warto więc w sposób właściwy go wdrożyć. wejdz i poczytaj o tym pod wskazanym linkiem.

© Poznaj pracę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci